• Sukces młodych karateków z Mielca

• 1
  • 2
  • 3

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U-21 i Mistrzostw Świata Open oraz Turniej Karate Kyokushin U-18 Wojnicz 2019

W dniu 16 lutego 2019 roku w Hali Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U-21 i Mistrzostw Świata Open oraz Turniej Karate Kyokushin U-18. Zawody zostały zorganizowane przez Wojnicki Klub Sportowy Kyokushin Karate. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem starosty tarnowskiego oraz burmistrza miasta i gminy Wojnicz. W kwalifikacjach wzięło udział 46 zawodników z 19 ośrodków z całej Polski. Sędzią głównym zawodów był Sensei Wojciech Radziewicz (4 dan). Karatecy startowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Wyjątkowym punktem zawodów był pokaz wykonywany przez sensei, wychowanków ś.p. Shihana Wiesława Gwizda.

Mielecki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 2 zawodników w składzie: Wiktoria Duszkiewicz i Eryk Rolek. Nasi zawodnicy wywalczyli 2 medale w konkurencji kumite U-18. Eryk Rolek wygrał w swej kategorii, natomiast Wiktoria Duszkiewicz zajęła 3 miejsce. Mieleccy karatecy ze względu na swoją kategorię wiekową nie brali udziału w kwalifikacjach do mistrzostw, ale sam występ na turnieju takiej rangi był dla nich cennym doświadczeniem.