• 1
  • 2
  • 3

Puchar Podkarpacia Dzieci i Młodzieży Przemyśl 2022

W dniu 15 października 2022 roku w hali sportowej POSiR w Przemyślu odbył się Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był „Saiha” Stowarzyszenie Karate Kyokushinkai-IFK w Przemyślu. Patronat honorowy imprezy objął Prezydent Miasta Przemyśla Pan Wojciech Bakun. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił sensei Andrzej Kruk. W zawodach wzięło udział 200 zawodników reprezentujących kluby zrzeszone w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe wg przepisów Polskiego Związku Karate.

Mielecki klub reprezentowało 12 zawodników w składzie: Karolina Żurek, Nina Kawiorska, Kamila Kawiorska, Magdalena Ciężak, Jagoda Kobos, Alicja Rusin, Zuzanna Stawarczyk, Gabriela Zych, Alan Rzegocki, Arkadiusz Wais, Dawid Paterak, Mateusz Tylec. Wszyscy zawodnicy z Mielca  zaprezentowali się z dobrej strony przywożąc ze sobą 6 medali: 4 brązowe i 2 złote.

Najlepszą zawodniczką w kata w swojej kategorii wiekowej została Alicja Rusin, obok jej na 3 miejscu stanęła Kamila Kawiorska. Zwycięstwo w kumite po 3 świetnych walkach zajął Dawid Paterak. Pozostałe laury przypadły Jagodzie Kobos, Alanowi Rzegockiemu i Arkadiuszowi Wais, którzy również w kumite stanęli na 3 miejscu podium.

Były to pierwsze zawody w tym roku szkolnym młodych karateków i już za tydzień w Głogowie Małopolskim mają następny sprawdzian. Klub serdecznie gratuluje swoim uczniom dobrego startu i życzy kolejnych.